Odgovor:

Članom 13.ZPPPA propisano je da poreski obveznik može učestvovati u poreskopravnom odnosu preko svog punomoćnika ili zakonskog zastupnika, ako ovim zakonom nije drukčije određeno.

Ako poreski obveznik lično učestvuje u poreskopravnom odnosu, može da ima i punomoćnika, a ako punomoćnik u njegovo ime učestvuje u poreskopravnom odnosu, može i lično da učestvuje.

Zastupanje stranke u upravnom postupku propisano je čl. 47-53.ZUP.

Stranku u postupku može da zastupa punomoćnik  u obimu punomoćja koje je dobio. Punomoćje daje stranka za ceo postupak ili pojedine radnje u postupku, a i vremenski može da se ograniči (čl. 51. ZUP). Stranku mogu da zastupaju advokati iz advokatske kancelarije (znači navedeno je više advokata u jednom punomoćju), pri čemu se poziv za učešće u postupku dostavlja na adresu advokatske kancelarije.

Članom 50.ZUP propisano je da organ po službenoj dužnosti u toku celog postupka pazi da li je lice koje se pojavljuje kao punomoćnik ovlašćeno za zastupanje. Prestanak punomoćja propisano je čl. 52. ZUP.

U tom smislu ako je vasa stranka dala punomoćje različitim advokatima da je zastupaju za pojedine radnje u žalbenom postupku tada se mogu pojaviti tri advokata u postupku (svako za svoje radnje) i tom smislu a u skladu sa obimom punomoćja stanku može da zastupa više punomoćnika. Poziv za učešće po žalbi dostvlja se punomoćniku/punomoćnicima, koji po dobijenom punomoćju imaju ovlašćenja da zastupa stranku u celom postupku ili za pojedine radnje.